| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Certificate | J.SGS & REACH |
| CAS NO | 63231-69-6 |
|---|---|
| EINECS NO | 215-684-8 |
| Another Name | Molecular Sieve 4A |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Color | Beige |
| MOQ | 10 KG |
|---|---|
| Package | 25kg/ Carton Drum |
| Certification | SGS REACH |
| CO2 Absorption | 18.0 |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Color | Beige |
| Qualified Rate Of Particle Size % | ≥98.0 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Static Water Adsorption | ≥ 22% |
|---|---|
| Product Name | KDHF-09 3A Zeolite Molecular Sieve Adsorbent For High Voltage Electric Switchgear |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Shape | Sphere |
| Attrition Rate | < 0.1% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Typical Chemical Formula | Na2O. Al2O3. (2.8±0.2) SiO2. (6~7)H2O |