| Product Name | Molecular Sieve 5A |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| PH | 3-10 |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Size Qualification | ≥ 97% |