| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Static Water Adsorptivity | ≥ 22% |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Static Adsorbed N-hexane % | ≥12.0 |
| Shape | Granular,Pellet |
| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Color | Beige |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Certificate | J.SGS & REACH |
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Color | Beige |
| Qualified Rate Of Particle Size % | ≥98.0 |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Compressive Strength | 100N |
| Packing | 25KG/Bag |
| Purity | 98% |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Purity | 98% |
| Shape | Sphere Beads |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Packing | 25KG/Bag |
| Purity | 98% |