| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Pore Size | 2-3nm |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| PH Value | 2-12 |
| Model | CMS-220 |
|---|---|
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| PH Value | 2-12 |
|---|---|
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Model | CMS-220 |
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
|---|---|
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Service Life | 2-3years |
| Appearance | Black Granular |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Pore Size | 2-3nm |
| PH Value | 2-12 |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Type | Adsorbent |
|---|---|
| PH Value | 2-12 |
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Adsorprion Time | 2X50S |