| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Pore Size | 2-3nm |
| Working Temperature | 80℃ |
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
|---|---|
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Color | Black |
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Stacking Density | 680-700G/L |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
|---|---|
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Color | Black |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Other Names | CMS |
|---|---|
| Color | Black |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
|---|---|
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Color | Black |
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |