| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Certificate | J.SGS & REACH |
| Color | Beige |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Certificate | J.SGS & REACH |
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Shape | Particle |
|---|---|
| Color | Beige |
| Ethylene Adsorption | ≤3.0mg/g |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Size Qualification | ≥98% |
| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
|---|---|
| Shape | Granular;Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| EINECS NO | 215-684-8 |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Type | Adsorbent |
| Purity | 98% |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Color | Beige |
| Qualified Rate Of Particle Size % | ≥98.0 |