| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Purity | 98% |
| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
|---|---|
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 22% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Compressive Strength | ≥ 135 N/particle |
| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Certificate | J.SGS & REACH |
| CAS No. | 70955-01-0 |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Shelf Life | 2 Years |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve Desiccant |
| Application | Air Drying, Gas Purification |
| Loss On Drying | ≤1.5% |
| Particle Size | 1-3mm |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
|---|---|
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Compressive Strength | 85N |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| CAS No. | 70955-01-0 |
|---|---|
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |