| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Type | Adsorbent |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Static Adsorbed N-hexane % | ≥12.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size % | ≥98.0 |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Static Water Adsorptivity | ≥ 22% |
| Package | 25kg/carton Drum ; 150 Per Steal Drum |
|---|---|
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Color | Beige |
| Purity | 98% |
| Shape | Granular,Pellet |