| Color | Beige |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Application | Catalysis, Adsorption, Separation, And Ion Exchange |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Pore Size | 3-10 Å |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Type | Adsorbent |
| Water Adsorption | ≤10.0% |
|---|---|
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Color | Beige |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Particle Size | 2.0-5.0mm |
|---|---|
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Bulk Density | ≥0.60g/ml |
| PH | 3-10 |
| Pore Volume | ≥0.35cm3/g |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
|---|---|
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Attrition Rate | ≤0.20% |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
| Shelf Life | 2 Years |
|---|---|
| PH Value | 6-8 |
| Shape | Cylindrical |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
| Bulk Density | ≥0.60g/ml |
| Size | 2.0-6.0mm |
|---|---|
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
| Color | Beige |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| CAS No. | 1318-02-1 |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Product Category | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
| Product Name | Zeolite 3A Molecular Sieve Desiccant For High Voltage Electric Equipment Switchgear |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
|---|---|
| Size | 2.0-6.0mm |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
| PH | 3-10 |