| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Packing | 25KG/Bag |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| Application | Air Drying |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
|---|---|
| Material | Activated Alumina |
| Shape | Spherical |
| Compressive Strength | 85N |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Static Water Adsorption | WT ≥ 22% |
| Shape | Spherical |
| Material | Activated Alumina |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| Shape | Spherical |
|---|---|
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| Certificate | SGS & REACH |
| Compressive Strength | 85N |
| Packing | 25kg/bag |
|---|---|
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Product Name | Refrigerant Desiccant |
| Pore Size | 3A |
|---|---|
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Shape | Sphere Beads |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
| Material | Activated Alumina |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Packing | 25kg/bag |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Compressive Strength | 85N |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
|---|---|
| Size | 2-4mm |
| Product Name | Refrigerant Desiccant |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Certificate | SGS & REACH |