| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
|---|---|
| Shape | Granular;Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Type | Adsorbent |
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
|---|---|
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Absorption Capability | >18% |
| Color | Beige |
| Type | Adsorbent |
| Color | Beige |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| PH | 3-10 |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Attrition Rate | ≤0.20% |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
| Bulk Density | ≥0.60g/ml |
| Particle Size | 2.0-5.0mm |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Pore Volume | ≥0.35cm3/g |
| Crush Strength | ≥20N |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| CAS No. | 70955-01-0 |
|---|---|
| Shelf Life | 2 Years |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
| Shape | Granular;Spheric Particle |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
|---|---|
| Shape | Granular;Spheric Particle |
| Certificate | SGS & REACH |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
| Shelf Life | 2 Years |