| Crush Strength | N ≥ 80 |
|---|---|
| Loss On Ignition(LOI)@960℃ (wt%) | MAX. 1.2% |
| Static Water Adsorption | WT ≥ 22% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Shape | Sphere |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| PH | 3-10 |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Static Water Adsorption | WT ≥ 22% |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Adsorbent Variety | Molecular Sieve |
| CAS No. | 70955-01-0 |
|---|---|
| Size | 2-4mm |
| Shape | Spherical |
| Certificate | SGS & REACH |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.85 |
| Size | 1.6-2.5mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Name | Refrigerant Desiccant |
|---|---|
| Application | Drying And Purifying Refrigerants |
| Wear Rate%≤ | 0.1 |
| Bulk Density G/ml | 0.9 |
| Particle Size Pass Rate%≥ | 98 |
| Status Code | 403 |
|---|---|
| Error Message | Forbidden |
| Server Software | OpenResty |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Server | Openresty |
|---|---|
| Status Code | 403 |
| Description | The Server Understood The Request, But Is Refusing To Fulfill It. |
| Product Name | 403 Forbidden |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
| Water Adsorption | Low |
|---|---|
| CAS NO | 110092-32-3 |
| Al2O3 | ≥ 93 % |
| Fluoride Adsorption | High |
| Thermal Stability | High |
| Material | Activated Alumina |
|---|---|
| CAS NO | 110092-32-3 |
| Alkali Resistance | High |
| Oxidation Resistance | High |
| Al2O3 | ≥ 93 % |