| Moisture Content | ≤1.0% |
|---|---|
| Application | Air Separation |
| Packing | 25KG/Bag |
| Shape | Spherical |
| Surface Area | 500-800m2/g |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
|---|---|
| Bulk Density | 0.68-0.72g/ml |
| Package | 25kg/bag |
| Loss On Drying | ≤1.5% |
| Particle Density | 1.2-1.3g/ml |
| Product Name | 403 Forbidden |
|---|---|
| Description | The Server Understood The Request, But Is Refusing To Fulfill It. |
| Status Code | 403 |
| Server | Openresty |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
| Status Code | 403 |
|---|---|
| Description | The Server Understood The Request, But Is Refusing To Fulfill It. |
| Server | Openresty |
| Product Name | 403 Forbidden |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
| Model Number | Zeolite 13x |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Bulk Density | ≥0.72g/ml, 0.68g/ml |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.20% |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Color | Beige |
| Crush Strength | ≥20N |
| Color | Beige |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Max Bulk Density | 0.72g/ml,0.70g/ml |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Packaging Details | 1, 25KG/carton; 2, 35KG/carton drum; 3, 150KG/Sealed iron drum |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Brand Name | Xi'an Lvneng |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Crush Strength | ≥20N |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Shelf Life | 2 Years |
| Working Temperature | 80℃ |
| Color | White |